Hayatı Blogluyoruz!: Blog Mutfağından Seçmeler;

Pazar, Ekim 16, 2011

Blog Mutfağından Seçmeler;

    Ayın Yazarı:
    Adam Fawer
   İlk romanı Olasılıksız, onsekiz dile çevrilmiş ve en iyi ilk roman dalında2006 International Thriller Writers Ödülünü kazanmıştır. 
  2008 Nisan ayında da ikinci kitabı olan Empati çıkmıştır. 
Empati,2008 yılında Almanca,Japonca,
Türkçe yayınlanmıştır.      Fawer, Pennsylvania Üniversitesi'nde lisans ve lisansüstü derecelerini tamamlamıştır. Stanford Graduate School of Business'da MBA'ini yapmıştır. Kariyeri esnasında Fawer; Sony Music, J.P. Morgan ve son olarak da About.com gibi türlü şirketler için çalışmıştır.


Olasılıksızın Yazarı Adam Fawer'ın Ropörtajının Çevirisi:
     5 mayıs 2002 tarihinde bir yolculuğa başladım.Amacım sadece bir roman yazmaktı ama kesinlikle sıradan bir roman yazmak değildi.Geceleri sadece okuyucuların uykusunu kaçıracak bir hikaye değil aynı zaman da okurken romanın içindeymiş gibi hissettirecek bir hikaye yaratmak istedim.Şuan da bu kitabı okuman mümkün ''bu bir muziplik tabiki''..Olasılıksızın dünyasına girdiğinde inanılmaz bir flash oyunu hikayenin içinde sana kavrama yeteneği sunacak...


Caleb Carr,'Angel of Darkness' ve 'Psikiyatrist'in çok satan kitabının yazarının yorumu; 
"Adam Fawer'ın Olanaksızı dikkate değer ciddi fikirlerle spekülasyonları birleştiren olağanüstü bir roman. Bir usta, büyüleyici bir ilk. "

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder