Hayatı Blogluyoruz!: Sana muhtacım - Bridgerton 6

Salı, Nisan 17, 2012

Sana muhtacım - Bridgerton 6


When He Was Wicked - Sana muhtacım

Bridgerton 6Okuyalı hatırlayamacağım kadar zaman gemiş olmasına rağmen çıkacağını duyduğumda bir yorum da benden olsun; şimdiden tanıtımı olsun diyerek klavyenin başına geçtim.Michael Stirling Francesca Bridgerton'u görür görmez aşık olur.
Bu karşılaşmanın Francesca'nın soyadının Stirling olmasından sadece 36 saat önce olmasını bir yana bırakırsak ne yazık ki kuzeniyle evliliğini kutlamak içindir.
Evvet doğru okudunuz, babası öldüğünde ona bakmış ailenin oğlu, kardeşi kadar sevdiği kuzeni John'un eşi oluyor Francesca.
Yani asla baştan çıkaramayacağı kadına umutsuzca aşık şen çapkınımız(ki ona 'merry rake' diyorlar), içten içe dertli, suçlu, yalnız adamımız.
Kader ağlarını (daha doğrusu Julia senaryoyu) şöyle örüyor; John iki yıllık evlilikten sonra hayata veda eder.
Geride onun mallarını değil eşini isteyen kuzenine ve eşine bol acı bırakarak.
Artık Francesca hariç her şey Michael'ındır.
Francesca teselliyi Michael'da arar ama umutsuzca sevdiğiniz insanın size gelip bir başkasının acısını paylaşmasını sizde istemezsiniz, bir düşünün.
Ve dört yıl 'gözden ırak gönülden de ırak' diye kendini yaban ellerde avutan Michael geri döner tam da Francesca John'u unutmaya karar verip bir bebek için evlilik hazırlıklarına başlarken.
bu sırada Francesca da ona baktığnda bir dost değil yakışıklı bir erkek görmektedir.
Nasıl ne oldu demeye kalmadan bir gece Francesca'yı kollarında bulan Michael fırsatı değerlendirmeden edemez, en çok da kendi duygularına şaşıran Francesca da kaçar.
Araya giren Colin "evlen gitsin" demese Michael hala yok kuzenimin eşi, yok aslında beni sevmiyor diyerek dövünecekti ama Francesca'nın peşinden giderek yetti kızım ben seni seviyorum, sen de beni sevmesen de ahlaksızlığımı seviyorsun dedi.
Tabi tam olarak böyle olmadı olaylar, Francesca; o Bridgertonların en sinsi ve içe kapanık olanı tabi Michael'a göre en güzel olanı için aşk John'dan sonra hem de bu kadar güçlü bir şekilde kendisini bulamaz diyerek kendini geri çekiyordu.
Ama merak buyurmayın. Tutkulu anlar, Francesca'nın istemem yan cebime koy hallerinden sonra mutlu sona kavuşuyoruz nihayet.
En güzeli de Francesca artık seni seviyorum dese bile inanmayacak olan Mİchael'ın bunu tarafsız bir şekilde duyabilmesini, bizim de aşk itirafıyla kendimizden geçtiğimiz sahneydi.
Bir JQ fanı olarak ve bir Bridgerto ailesi sever olarak diyebilirim ki bu en güzel hikayelerden biridir.
'şahane bir kadının gizli günlüğü'nden bilenler bilir, JQ karşılıksız aşkı çok güzel yazar ve yazmış.
Kaçırılmaması gereken bir hikaye, ancak belirtmeliyim Bridgerton ortamında çok geçmiyor kitap.
Burada diğer kitaptaki gibi aile sıcaklığını bulamayabilirsiniz; Francesca benim okuduğum kadarıyla daha kendine dönük bir karakter ve yaşadıklarını pek kimselere yansıtmıyor.
Annesiyle dertleştikleri bölümü katmıyorum tabi ki.
Yine de yazar araya Sophie ile Eloise'in Michael'ı çok kızdıran yardımlarını, Colin'in tavsiyelerini ve anne-kız dertleşmesini koyarak mahrum bırakmamış bizi.

Ne zaman çıkar tam bir bilgim yok, baskıya girmiş diye duydum sadece
ama ay sonuna kadar elimizde olur umarım.

2 yorum:

  1. Daha fazla çıkmamış kitap yorumu koyarsanız daha çok izleyiciniz olur, mesela bu yorum çok makbuloe geçti teşekkürler daha çıkmadı çok bekletmezler inş

    YanıtlaSil
  2. yanlışınız var, kitap nisan baskısıyla satışta.
    eğer sizin bulunduğunuz yere henüz gelmemişse internetten de sipariş verebilirsiniz, iyi okumalar

    YanıtlaSil